Jak bezstresowo zorganizować przyjęcie komunijne?

Wielkimi krokami zbliża się maj a wraz z nim Komunie. Od dłuższego czasu zauważalny jest trend organizowania przyjęć komunijnych w wynajętych salach weselnych, restauracjach, centrach szkoleniowo - konferencyjnych czy hotelach. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, iż to lekka przesada i ekstrawagancja,aby ośmioletniemu dziecku wyprawiać "małe wesele".

Po głębszej analizie tamatu mozna stwierdzić, że takie rozwiązanie ma wiele plusów, które spróbujemy znaleźć i przedstawić, aby odczarować nieco te mityczne przyjęcia komunijne:)

 

Oszczędność czasu

Praca, dojazdy, obowiązki domowe, zajęcia pozalekcyjne.. Nie oszukujmy się - czasu obecnie mamy coraz mniej. A organizacja przyjęcia komunijnego na własną rękę, chociażby na kilka osób, to zadanie wielce czasochłonne. Trzeba wysprzątać dom, ułożyć menu, zrobić zakupy, ugotować, przystroić stół, niejednokrotnie zadbać też o nocleg dla gości (jak ulokować ciocię i wujka w salonie, gdzie będzie rozłożony stół?!). Do tego dochodzą przygotowania dziecka, czyli wizyty w kościele, dobór stroju, kwiatków, fryzury...

Nie możemy się także łudzić, że po wspaniałym obiedzie, przystawkach i deserze będziemy mogli spokojnie odpocząć. O nie! Czekać na nas będzie ... sprzątanie!

Zlecając całą organizację firmie zewnętrznej, oszczędzamy masę czasu, który możemy poświęcić na  wiele przyjemniejsze zajęcia i ważniejsze obowiązki - na bycie z rodziną, a nie usługiwanie jej, na celebrację tego dnia, który często staje się nieprzyjemnym obowiązkiem a nie uroczystością.

Wynajmując salę de facto mamy już wszystko w pakiecie - miejsce, menu, dekoracje, atrakcje i, co najważniejsze, sprzątanie:)

 

Więcej miejsca

Większość z nas nie posiada jadalni wielkości sali tanecznej:) Pomieszczenie wszystkich gości, choćby to była tylko najbliższa rodzina, graniczy czasami z cudem, a z pewnością jest co najmniej karkołomnym wyczynem. Wynajmując salę mamy zapewnione komfortowe miejsce dla wszystkich gości przy stole. A dzieci, które tajemniczo znikają po rosole by pojawić się na deser, nie muszą już przeciskać się między wujkami i babciami by rozładować zgromadzoną energię.

Jeśli mamy gości przyjezdnych, bez problemu możemy ich zakwaterować u siebie w domu lub w miejscu, gdzie odbywa się przyjęcie - wiele obiektów, w tym Młoda Europa, gwarantują noclegi dla gości w promocyjnych cenach.

 

Mniej stresu

Każdy, kto choć raz organizował samodzielnie jakiekolwiek spotkanie rodzinne wie, jak dużo energii trzeba na to poświęcić. Mając na głowie całą organizację przyjęcia, logistykę dnia, emocje, trudno zachować spokój i nie popaść w stres.

Rozwiązaniem idealnym jest dosłowne zrzucenie z siebie tych wszystkich obowiązków i możliwość celebraji tego dnia w taki sposób, jaki byśmy chcieli. Rodzina nie zobaczy naszych szaleńczo rozbieganych oczu i pomiętej listy rzeczy do zrobienia, a nasze dziecko będzie mogło mieć nas dla siebie w tym ważnym dla nich dniu. I tu dochodzimy do sedna sprawy -

 

Celebrujmy ten szczególny dzień - powoli i bez stresu

Oddajmy specjalistom w ręce organizację, a sami zajmijmy się tym, co najważniejsze - celebracją tej jakże ważnej dla naszej rodziny chwili.

Jeśli przekonały was nasze argumenty  - zapraszamy do nas - zajmiemy się wszystkim za was:)

Zespół CSK Młoda Europa